•  Zoti Edi Rama keni me se te drejte ..Por nuk do ja dilni mbane ,per rimarjen e llotarise Shqiptare .Loja ka rregulla dhe ligje ..Fain e ka Sali Berisha ,anti shqiptari  me i madh ,ne te gjithe historikun e politikaneve shqiptare   deri me  sot .Dihet qe ka marre ryshfet te majme  nga Qeveria Austriake ...Ku me kopetencen me te madhe deklaroj qe keto ryshfete per te miren e  buxhetit Austriak ,  jane legale Te jeni te bindur keto fitime kolosale e pa djerse ,hyne ne buzhetin e Shtetit e jo ne xhepat e politikaneve austriake.. ,dhe kush hyp ne pushtet ne Austri, nuk i hap asnjehere keto hafere ..Vetem nje shpetim eshte,  qe mund te largohen vete Austriaket,  duhet  qe as edhe nje Shqipetar te mos luhaj lloto...Duhet nje propogande e madhe me kete popull te varfer dhe me keqeardhje jo i ngritur ..Dihet qe Austriaket fitojne me te kater duart  kamuflojne dhe genjejne  popullin dele shqiptar, plus qe dhe shumat qe i rreklamojne jane gjithmone ne interesin  e tyre pra jane  gjithmone fallco. Austria eshte vend i pasur dhe pa probleme ekonomike  dhe punesimi  Merite eshte qe politikanet punojne dhe luajne cdo gur per te miren e shtetit te tyre..Ku populli Austriak  i kupton te gjitha dhe natyrisht i rrespekton.  Dihet dhe them me te drejte, jane taksa te lira, ku ata qe luajne  duan dhe i dhurojne ato.. Ah mor SALI BERISHA pse e  hurren aq shume memen tone Shqiperi,..:::   nesi

Sociale

Avokati i Popullit, Igli Totozani rekomandon ministrin Beqaj për grevën e studentëve të Universitetit të Mjekësisë Institucioni i Avokatit të Popullit...

Ekonomi

Ulja e interesave dhe taksimi i depozitave, shqiptarët nxjerrin paratë jashtë bankave 134 milionë euro janë tërhequr prej bankave të nivelit të dytë n...

Kulturë

Për 7-8 marsin Në një ditë të shënuar për gratë, është krenari për të përkujtuar Zonjën e gjithëvirtytshme me origjinë shqiptare, Elena Gjika që rreza...

Rrethet

Komuna e Kelmendit në Qarkun e Shkodrës vlerësoi ish-deputetin, për kontributin e dhënë në zhvillimin e zonës Komuna e Kelmendit në Malësi të Madhe ka...

Kronikë

tritol

TIRANE – Një kallëp tritoli është zbuluar pranë një banesë në zonën e “Brrylit” në kryeqytet, gati p...

06.03.2015 | 0 komente
bami

I akuzuari si killer nga Tom Doshit, për vrasjen e tij.  Përgënjeshtron pretendimet e deputetit se a...

05.03.2015 | 0 komente
tritol

Një makinë e parkuar te stadiumi “Dinamo” është hedhur në erë më telekomandë Krimi sërish pushton kr...

05.03.2015 | 0 komente

Bota & Rajoni

policia itali

Policia italiane ka shkatërruar një grup kriminal që merrej me shpërndarjen e lëndëve narkotike, të ...

06.03.2015 | 0 komente
dacic

PRISHTINE - Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçic, i cili drejton komitetin ndërministror të OSBE-s...

06.03.2015 | 0 komente
merkel

Gjatë konferencës për shtyp me Kreun e Parlamentin Europian, Kancelarja gjermane Angela Merkel u pye...

04.03.2015 | 0 komente

Sport

partiz-flamur

Një situatë tjetër për shitjen e ndeshjeve përfshiu kampionatin elitar të futbollit në Shqipëri, por...

06.03.2015 | 0 komente
elbasani-apolonia

Dje u luajt edhe ndeshja e fundit e Superiores, mes Elbasanit dhe Apolonisë, dy skuadrat që janë edh...

06.03.2015 | 0 komente
partizani-flamurtari, dyshimet per trukim

Këtë herë radhën e kanë drejtuesit, e pikërisht në Vlorë, ku drejtuesit e këtij ekipi bënë dje pas n...

05.03.2015 | 0 komente