• Profesor Kuçi, a te ka kerkuar profesori i "madh" Tarifa falje per akuzat?  Po rendis disa fakte qe i keni percaktuar bukur ne shkrimet tuaja ne fillim te vitit 2014 1. krimeja u muar 2. Lufta ne Ukraine filloi 3.Putini eshte me keq se delirant, 4 Levizjet per gjeografi te re po fillojne ne eurozonen e tosit 5. Me Ukraine jane forcat e NATO-s BE dhe te SHBA 6. Po kerkohen te vendosen bazat ne vendet balltike 7. Ishte G 8 u be G 7 8.Ishte vend veshgues ne Nato nuk eshte me e shume te tjera Profesor Zaimi, te lumte per parashikimet, ke fituar nje duel te sajuar dhe ke rritur vlerat e tua Te pershendes Bahri

Sociale

Liria e medias ka qenë dhe do të mbetet impakti kryesor për të krijuar një shoqëri të përgjegjshme. Informacioni që ka, dhe siguron, media është pusht...

Ekonomi

Shoqata e Letrave me Vlerë: Edi Rama të mbajë premtimet, ndryshe do të kemi një zhgënjim tjetër si ai i Berishës Kohët e fundit mori fund edhe mendimi...

Kulturë

Është një nga personalitetet e muzikës shqiptare që me artin e tij, çau ‘muret’ e njollës në biografi U mbushën 25 vjet, kur ra një yll, u nda nga jet...

Rrethet

Në 15 prill 1949, në vendin e quajtur Fushë-Lumth, hodhën shtat banesat e para të qytetit të Rrëshenit Dje qytetarët e Rrëshenit dhe ish- banorë të he...

Kronikë

aksident1-300x229

FIER – Tre persona kanë humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur në aksin Levan-Tepelenë. Në ...

16.04.2014 | 0 komente
BEN-QIMJA_19

TIRANË– Ditën e djeshme, Gjykata e Tiranës ka zgjatur masën e arrestit me burg për Arben Isufajn, të...

08.04.2014 | 0 komente
gjate-kerkimeve-ne-kanionet-e-erzenit-2-260x300

TIRANE  – Gjendet trupi i pajetë i 18-vjeçarit Erjon Alizoti, ekskursionisti i cili prej gati ...

08.04.2014 | 0 komente

Bota & Rajoni

1907975_601334926630805_1303591822_n

INTERVISTA/ Deputetja e Kosovës, Time Kadrijaj analizon situatën politike dhe marrëdhëniet e Kosovës...

15.04.2014 | 0 komente
14 prill Mata-Mollejas-BCV-

Para një jave ishte promovimi i librit të shkruar nga Luis Mata Mollejas, konfliktet politike të lek...

14.04.2014 | 0 komente
84028

Ambasadori Withers: Sfida kryesore për Shqipërinë, sistemi i drejtësisë Ish-ambasadori i Shteteve të...

11.04.2014 | 1 koment

Sport

januzaj

Ylli shqiptar i Mançester Junaitid nënshkroi një kontratë luksi me kompaninë e njohur “Dojen” Adnan ...

16.04.2014 | 0 komente
Starova-

 Shtatë ndeshje pa humbje, trajneri Sulejman Starova ka gjetur “formulën e artë” të fitores Sulejman...

16.04.2014 | 0 komente
skenare-superliga

Pesë skuadra në luftë, për katër vendet që të çojnë në kompeticionet ndërkombëtare Kur kanë mbetur e...

15.04.2014 | 0 komente
Advertisement